Novinky

Vzhľadom na enormný nárast mailovej komunikácie, telefonických konzultácii s covid a non-covid pacientami pristupujeme k zrušeniu preventívnych prehliadok a obmedzeniu vyšetrení non-covid pacientov dla rozpisu nižšie. V poobedných sa budeme výlučne venovať mailovej komunikácii a telefonátom.

Posledné dni je nápor na ambulanciu pacientov s COVID ochorením pomerne vysoký. Týmto videom sme chceli ukázať pacientom aj non-covidovým čo sa deje za dverami našej ambulancie aj keď je prázdna čakáreň. Zároveň chceme vyzvať na ohľaduplnosť a trpezlivosť. Ak by vám video nešlo prehrať viete si ho pozrieť aj tu: ...

Dostáva sa mi do rúk aplikácia na nácvik správneho dýchania. Pre pacientov po prekonaní COVID ochorenia viac než užitočný nástroj. Samozrejme tých aplikácii na výber je viac, stačí si len vybrať a hlavne začať cvičiť.

Pacienti, kt. nám odosielajú COVID pass o pozitivite na našu emailovú adresu prosíme, aby daný kód neprepisovali (môže dôjsť k zbytočnej chybe). Odfoťte celú obrazovku, aby bolo viditeľný aj odosielateľ.

Blíži sa sezóna zvýšeného výskytu respiračných ochorení akými sú aj chrípkové a pneumokokové infekcie. Očkovanie proti pneumokokovým ochoreniam a chrípke významne znižuje riziko závažných infekcií dolných dýchacích ciest u seniorov. Od 1. septembra 2017 je vakcína plne hradená z verejného zdravotného poistenia pre:

Pacientov s prejavmi nachladenia (kýchanie, kašeľ, soplenie, škrabanie hrdla) prosíme, aby pred príchodom na našu ambulanciu si doplnili antigénový COVID test. Následne s negatívnym testom na Covid (nie starším ako 24 hodín) sa preukážu sestričke. Pri pozitivite testu nás kontaktujte telefonicky na +421948 578 999 v poobedných hodinách alebo na...

Zákonnou povinnosťou každého z nás, nevynímajúc laikov je povinnosť správne vykonať kardiopulmonálnu resuscitáciu. V tomto krátkom videu si humorným spôsobom ukážeme základy resuscitácie. Video má len 7 minúť a 32 sekúnd.

Počas práceneschopnosti je pacient povinný dodržiavať liečebný režim, ktorý určí ošetrujúci lekár (napr. šetriaci režim znamená nepracovať v záhrade, rúbať drevo, opravovať auto...).

Kovidová doba prináša do nášho života častokrát zmenu, ktorej sa mnohí bránia. Je to obdobie, kde my ľudia sa musíme prispôsobovať a prehodnocovať čo je dobré a čo zbytočné.

Dotazník spokojnosti

pre jeho online vyplnenie kliknite tu